09.08.2016 11:25:56

Yapı sektörünün köklü kuruluşlarından Seranit Grup, dünya seramik sektörünün önde gelen temsilcilerinin yer aldığı ve Avrupa seramik sektörünün en büyük fuarı olarak kabul edilen Cersaie’ye katılıyor.

Seranit Porselen ve Serra Seramik markalarıyla fuara damgasını vurmaya hazırlanan Seranit Grup, Aquanit ve başta 40×120 olmak üzere 70×70, 90×90 ebatlık ürünleriyle fuara damgasını vurmaya hazırlanıyor.

Türk seramiğinin dünyadaki en önemli temsilcilerinden Seranit Grup, her yıl olduğu gibi bu yıl da Avrupa seramik sektörünün en büyük buluşması olan Cersaie Fuarı’nakatılacak. Her yıl İtalya’nın Bologna kentinde dünyanın çeşitli bölgelerinden gelen sektör profesyonellerini buluşturan Cersaie Fuarı’nda Seranit Grup, Seranit Porselen ve Serra Seramik’in birbirinden özel yeni ürünlerini yurtdışı pazarlarında görücüye çıkaracak. 26 – 30 Eylül 2016 tarihleri arasında düzenlenecek fuarda, Seranit Porselen’in Aquanitporselen duş karosunun yanı sıra Serra Seramik’in de en çok ilgi gören duvar karosundaki en büyük ebat olan 40×120 ve Seranit Porselen’in sıradışı ebatları 70×70, 90×90 ürünleri ile geçen yıl olduğu gibi bu yıl da 2017’nin trendlerini belirleyecek.

Türk seramiğini dünyada temsil ediyor

Sektör profesyonellerinin büyük ilgi gösterdiği ve 2017 yılı trendlerinin belirlendiği fuar ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Seranit Grup Başkan Yardımcısı Ece Ceylan Baba, “Cersaie Fuarı her yıl düzenlenen ve Avrupa seramik sektörünün kalbinin attığı bir organizasyondur. Bu nedenle bu fuarda olmak bizim için büyük önem taşıyor. Özgün, yenilikçi tasarımlar ile doğa dostu mimari çözümler sunan ürünlerimizle geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da hayli iddialıyız. Fuara katılımımız Türk seramik sektörünün ve tasarımlarının uluslararası alanda tanıtımına destek olmamız açısından da bizi onurlandırıyor. Seranit Porselen ve Serra Seramik markalarımızla gerçekleştirdiğimiz dünya standartlarındaki tasarım ve üretimimiz ile bu fuarda oluşturduğumuz işbirliklerimiz her yıl bizi daha da iyisini ve en kalitelisini yapmak için teşvik ediyor” şeklinde konuştu.

Seranit Grup ziyaretçilerini bekliyor

Modern, teknolojik, kaliteli ve Avrupai tasarımlarıyla dikkat çeken Seranit Grubu bu yıl sektör profesyonellerini 19. Hall’de yer alan C10 ve D9 No’lu standlarında ağırlayacak. Seranit Grup, bu yılki fuarda Serra Seramik’in en çok ilgi gören 40×120 duvar karoları ve Seranit porselen’in sıradışı ebatlı 70×70, 90×90 ürünlerini ve Aquanit porselen duş karosunu dünyaya tanıtacak.