09.08.2016 11:14:33

Banyo ürünleri tasarımlarıyla aldığı sayısız uluslararası ödüller ile dikkat çeken İtalyan asıllı ISVEA’nın baş tasarımcısı Ettore Giordano, bu yazın en’lerini ve 2017 trendlerini açıkladı.

İtalyan tasarım anlayışına getirdiği inovatif yaklaşım ile her banyoya uyarlanabilen ve farklı alanlar için farklı çözümler sunan ISVEA, tüketici tercihlerini ve dünya banyo trendlerini değerlendirdi.

Banyolar büyüyor

Son zamanlarda banyo dekorasyonunda önem kazanan fonksiyonel, estetik ve teknolojik ürünler banyoları evin en vazgeçilmez yaşam alanlarından birine dönüştürüyor. Bu dönüşümle birlikte önem kazanan rahat banyo isteği banyoların metrekarelerini de etkiliyor. Banyo ortamındaki detaylara odaklananlar, daha geniş kullanım alanı ihtiyacı ile büyük banyoları tercih ediyorlar. ISVEA CFO’su Giordano’ya göre; kullanıcılar artık stilize banyolar istiyor. Banyo dekorasyonunda kullanım alanı ve amaç önemli bir kriter haline geldi. Renginden işlevselliğine, dolabından armatürüne kadar tam bir banyo çözümü sunmak önem taşıyor. Önümüzdeki yıl banyolar daha da büyüyecek.

Bu yazın rengi “Mat Krem”

Artık daha sıcak ve rahat bir yaşam alanı olarak tasarlanan banyolar daha çok tercih edilirken bunu anımsatan renkler de dikkatle seçiliyor. Ruhu dinlendiren ve sadeliği ön planda tutan renklerin başında ise mat krem tonları geliyor. Yine açık tonlardaki mavi, pudra ve vizon gibi göz alıcı opak renkler de vazgeçilmezler arasında.

Tasarım mı, teknoloji mi?

Banyolardaki yenilenme elbette sadece renkler ile sınırlı kalmıyor. Tasarruf anlayışı ile birlikte önem kazanan teknoloji destekli ürünler tüm zamanların trendi olarak kabul ediliyor. Tasarruf sağlayan, hijyeni ön plana çıkaran ve kolay temizlenebilen klozetler ile başlayan bu değişim tasarım odaklı ürünlere uyarlanarak devam ediyor. Teknolojik özellikleri kadar tasarımın da ön planda olduğu bu ürünler hem şıklıktan hem de fonksiyonellikten vazgeçemeyenlerin tercihi oluyor.

2017’nin banyoları nasıl olacak?

Ünlü İtalyan tasarımcı Ettore Giordano 2017 banyo trendlerini açıkladı. Önümüzdeki yılın trendleri daha özgün tasarımlara odaklı. Özellikle sınırlı sayıda üretilen özel koleksiyonlar moda olacak. Artık tasarım ürünlere daha çok sanat eseri gibi davranılacak.