03.10.2016 23:30:43

Çelik kapıdaki son trendleri açıklayan Sur Çelik Kapı Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Pekgüzel, artık eskinin alışılagelmiş renk ve motiflerinin günümüzde pek tercih edilmediğini söyledi. Antrasit gibi soğuk renklerin oldukça ön planda olduğunu belirten Pekgüzel, “Klasik tarzın her zaman bir alıcısı vardır. Talep olduğu sürece bunları sunmaktan vazgeçemeyiz elbette. Ama ‘modern’ tasarımların yadsınamaz bir gücü var. Aslına bakarsanız en önemli konu evinize yakışacak doğru rengi bulmak.”

Fark yarattığı tasarımlarıyla sektörde ilklere imza atan Sur Çelik Kapı, yenilenen çelik kapı anlayışını açıkladı. Sıra dışı alanlar yaratmak isteyenlere göz alıcı alternatifler sunduklarını belirten Pekgüzel, “Modern dokunuşlar her alanda olduğu gibi çelik kapıda da hakimiyetini sürdürüyor. Tabi ki kahverengi gibi klasiğin vazgeçilmez tonlarından tamamıyla kopmuyoruz ama antrasit ve siyahlar, oldukça revaçta” diye açıkladı.
Modern kapılar, misafirlerinizi karşılıyor
Son dönemde çelik kapıların gerek renkleri, gerekse desenleriyle farklılık gösterdiğini açıklayan Pekgüzel, “Klasik tarzın her zaman bir alıcısı vardır. Talep olduğu sürece bunları sunmaktan vazgeçmeyiz elbette. Ama ‘modern’ tasarımların yadsınamaz bir gücü var. Özellikle ev yenileyenler, evlenip yeni eve çıkacak olanlar, tüm evi günümüz trendlerine göre dekore ediyorlar. Haliyle kapı seçiminde de tercihlerini o yönde yapıyorlar” dedi.
Vazgeçilmez beyazlar…
Beyaz rengin yeni kapılarda oldukça ön planda olduğunu belirten Sur Çelik Kapı Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Pekgüzel, “Beyazın eşsiz zarafetini görmezden gelmek mümkün değil. Beyaz, kullanıldığı her alana yeni bir bakış açısı getiriyor. Bu sebeple yenilenen çelik kapı tasarımlarında beyaza sıkça rastlıyoruz. Ama aslında önemli olan evinize yakışacak doğru rengi bulmak” şeklinde konuştu.